Відомий французький композитор і піаніст XX століття Клод Дебюссі написав фортепіанну п’єсу, яка має назву «Острів радості».

Таким «островом радості» є фортепіанний відділ музичної школи №12 міста Дніпра, який по праву займає одне з провідних місць серед музичних шкіл міста і області.

Фортепіанний відділ існує з дня заснування школи і по кількості учнів є самим великим відділом школи. Багато років очолює роботу відділу викладач вищої категорії, методист Н.Ю. Клименко. На відділі працюють викладачі з високим рівнем професійної кваліфікації.

Яскраві виступи учнів фортепіанного відділу на міжнародних, регіональних, обласних конкурсах і фестивалях були високо оцінені журі і принесли фортепіанному відділу і школі гран-при і призові міста. Це: міжнародний фестиваль польської та української музики ім. Ф. Шопена (м. Дніпро), міжнародний конкурс «Акорди Хортиці» (м. Запоріжжя), міжнародний конкурс ім. Л. Бетховена (м. Харків), Music internet competition (Сербія м. Белград), обласний конкурс «Юний віртуоз», міський конкурс «Музична веселка», конкурс української музики та співу ім. А. Штогаренка.

Крім навчальної на відділі ведеться велика концертна та просвітницька робота. Це тематичні концерти і лекції з циклу «Музична вітальня» присвячені творчості видатних композиторів і виконавців різних епох; концерти присвячені урочистим датам і звітні концерти фортепіанного відділу та школи. Учні разом з викладачами приймають участь в шефських концертах району та міста. Кращі учні відділу після закінчення вищих спеціалізованих музичних закладів працюють в музичних школах, консерваторіях в Україні та за її межами.